NİSAN MEDYA, mensupları 2000’li yılların başından bu yana işaret dili alanında ülkemizde öncü kabul edilen hizmetlerin hayata geçmesinde önemli roller üstlenmişlerdir. Hayata geçmiş her hizmet bir anlamda alanda dönüm noktası özelliği taşımıştır.

Şirketimizin Kurucularından Ercüment TANRIVERDİ, anne ve babasının sağır (işitme engelli) olması sebebiyle iki kültürlü bir hayat yaşamış ve işaret dili ana dili olmuştur. Dünya da kendisi gibi olanlar “CODA – Children of Deaf Adults yani Sağır Ebeveynlerin Çocukları” olarak bilinirler. Bu özelliğinden yola çıkarak şekillenen hayatı işaret dilini mesleği konumuna getirmiş ve gelişimi konusunda önemli sorumluluklar almıştır. Şirketimizin diğer Kurucusu Seçil TANRIVERDİ’DE yine ana dili işaret dili olan Sağır (İşitme Engelli) bir birey ve aynı zamanda Ercüment TANRIVERDİ’NİN eşidir.

Çalışma hayatları ve şartlar yaptıkları hizmetlerin ticaret dünyasına uyarlanmasını gerektirmesi sebebiyle önceleri yakın arkadaşlarından destek almışlar ancak çalışmaların yoğunluğu ve ihtiyaçlar doğrultusunda 2014 yılında Nisan Medya Eğitim ve Tercüme Hizmetleri Ticaret Limited Şirketini kurmuşlardır. Şirketimizin adındaki NİSAN kurucularımızın kızı Nisan Yağmur TANRIVERDİ’NİN ilk adından esinlenerek belirlenmiştir.

Böylelikle tamamıyla kendi çalışmalarına yönelen şirketimiz yine alanda fark yaratan öncü fikirlerin hizmete dönüşmesi ve işaret dili mesleğinin birçok alanda uygulanmasına katkı sağlayarak hem mesleğin gelişmesine hem de alanda çalışanlara istihdam imkânı sağlamıştır.

Nisan Medya, halen gerek televizyon gerek beyaz perde gerekse de diğer ihtiyaç olan mecralarda hizmetlerine hız kesmeden devam etmektedir.

Birlikte çalışma fırsatı bulduğumuz ve bulacağımız tüm kurum, kuruluş ve kişilerle ülkemize her daim yeni artılar katmaya devam edeceğiz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

NİSAN MEDYA