SHOW TV

Hafta içi ve Hafta sonu saat 19.00 da SHOW Ana Haberde işaret dili çevirmenimiz ile hizmet veriyoruz. 


KANAL D

Hafta içi ve Hafta sonu saat 19.00 da Kanal D Ana Haberde işaret dili çevirmenimiz ile hizmet veriyoruz.


TRT 1

TRT 1 de hafta içi hergün yayınlanmakta olan sabah kuşağı programı “Alişan ile Hayata Gülümse” programı işaret dili çeviri hizmetini sunmaktayız.


TÜRK TELEKOM

Türk Telekom ile ülke çapında tüm müdürlüklerden temsilciler ile Temel Eğitim düzeyinde sınıf eğitimleri gerçekleştirildi. Aynı grupların 2. Seviye eğitim programları da hali hazırda başladı ve devam ediyor. TT Bayi personellerinin Temel Eğitim programları da içinde bulunduğumuz dönemde başlatıldı.


TTNET

TTNET tarafından hazırlanmış olan çeşitli hizmetlere ilişkin sözleşmelerin işaret dili ile çevirileri yapılarak, video ortamında sunulması sağlanmıştır.


ICF AİRPORTS

ICF Airports Antalya Havalimanı personelinin, işitme engelli yolcuların sorunlarının çözümü, yönlendirme çalışmaları ve seyahatlerinin kolaylaştırılması amacıyla ihtiyaç olan iletişimin işaret dili ile sağlanması için sınıf eğitimi gerçekleştirildi.


DEFACTO

DeFacto Mağazalarında, işitme engeli vatandaşlarla iletişim kurarak işlem yapmak düşüncesiyle personelin eğitilmesine yönelik işaret dili eğitim programı ve çeşitli işlem örnekleri videoları hazırlanmıştır.


ALTAVİA DEKATLON

Altavia Dekatlon ile işbirliği yaparak TEKNOSA televizyon reklamlarında işaret dili çeviri hizmeti verilmiştir.


BATIGÖZ HASTANESİ

Göz hastalıklarının ve tedavilerinin uzman doktorlar tarafından anlatıldığı öğretici bilgilendirme videolarının işaret diline çeviri çalışması yapılmıştır.


FARMASİ
Eğitim ve bilgilendirme çalışmalarında işaret dili çeviri hizmeti sunulmaktadır.

 


MANDARİN ORİENTAL HOTEL GROUP
Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul bünyesinde çalışmakta olan işitme engelli personelin eğitim, motivasyon v.b. çalışmalarında Tercüme hizmeti verilmektedir.

 


NTV

NTV de engellilere yönelik hazırlanmış olan “Yeter ki İste” isimli programın işaret dili çeviri hizmetleri yanı sıra haber programlarında da çalışmalar yapılmıştır.


NTVSPOR

NTVSPOR ekranlarında ilgiyle izlenen Rıdvan DİLMEN ve Murat KOSOVA’NIN birlikte sunduğu %100 Futbol programı işitme engelli spor severler için tarafımızca işaret diline çevrilmektedir.


FOX TV

FOX TV de yayınlanmakta olan Çalar Saat Haber Programı ile başlayan çalışma sekiz sezondur ilgiyle devam etmektedir. İşitme Engelli bireylerin haber alma özgürlüğüne katkı sağlanmakta olan bu hizmet toplumun işitme engellilik ve işaret diline karşı farkındalığını artırma noktasında önemli bir misyon üslenmektedir.


ASPOR

2017 Temmuz ayında ülkemizin ev sahipliğinde gerçekleşen Deaflympics İşitme Engelli Olimpiyatları yayın hakkını alan ASPOR kanalının çeviri hizmetlerini ekibimizle gerçekleştirdik.


PFW HAVACILIK

Şirketimiz, PFW Havacılık Şirketi işitme engelli personelinin hizmet içi eğitim programlarında işaret dili çeviri hizmeti vermektedir.


Webhelp

Şirketimiz Webhelp işbirliği ile Samsung Projesinde görevlendirilecek işaret dili tercümanlarının belirlenmesi ve değerlendirilmesi çalışmasını gerçekleştirmiştir.


UÇANKUŞ TV 

Nisan Medya olarak, Uçankuş TV Sabah kuşağı “Hayatın İçinden” ve Öğlen kuşağı “Olay Yeri” programlarına işaret dili çeviri hizmeti sunulmaktadır.


DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerinin katılım gerçekleştirdiği derslerde eğitmenimiz Temel Eğitim Programını uygulamıştır. Bu hizmet tarafımızca fatura edilmiştir ancak eğitmenlerimizce ülkemiz genelinde birçok üniversitede eğitim verilmektedir.


TURKLAND Bank

TURKLAND Bank ile son yayımlanan bankacılık hizmetlerinin engellilere uyarlanması genelgesi üzerine işaret dili eğitimi yapılarak personele katkı sağlanmıştır


T.C Sağlık Bakanlığı
Nisan Medya olarak, T.C. Sağlık Bakanlığımızın “Yaşadığınız zorlukları biliyoruz, eşit bir yaşam için çalışıyoruz” temalı projesine işaret dili desteği verdik.

 


ÖSYM

ÖSYM tarafından hazırlanmış olan Kamu Personeli alımı, Üniversite Başvuruları v.b. Kılavuzların işaret diline çevrilerek, video ortamında web sayfalarında yayımlanması sağlanmıştır.


AK Parti
Adalet ve Kalkınma Partisinin ülke genelinde hizmet vermekte olan teşkilatlarında çalışmakta olan görevlilere işaret dili eğitim hizmeti verilmiştir.

 


Dünya Engelliler Vakfı

Ülkemiz önderliğinde kurulmuş olan Dünya Engelliler Vakfı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen uluslararası organizasyonlarda işaret dili çevirmenleri görevlendirilerek hizmet sağlanmıştır.


TÜRSAB
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ile seyahat acenteleri personeline ülke genelinde işaret dili eğitimleri yapıyoruz.

 


Niran Ünsal

Nisan Medya olarak, bir sosyal çalışmaya daha destek verdik. Sezen Aksu’nun “Vay” isimli şarkısını seslendiren sanatçımız Niran Ünsal’a işaret dili öğrettik. Klip çekimlerinde yer alarak sözlerin işaret dili ile ifade edilmesine katkı sağladık.


Kadıköy Belediyesi
Kadıköy Belediye Başkanlığının personeline işaret dili eğitimi hizmeti verilmiştir. Belediyenin engelli vatandaşlara hizmetleri noktasında iletişim engelini kaldırmak üzere bir çalışma olmuştur.

 


Soma Çimento

Soma Çimento’nun hazırlamış olduğu iklim değişikliğine karşın doğayı korumak ve geliştirmek amaçlı projenin tanıtım videosuna işaret dili çalışması uyguladık.


YARGI
Kanal D ekranlarında yayınlanan “Yargı” isimli diziye danışmanlık ve filmin işaret dili kullanılan sahneleri için uzmanlarımız işaret dili desteği vermiştir.


MUCİZE DOKTOR
FOX TV ekranlarında yayınlanan “Mucize Doktor” isimli diziye danışmanlık yapılması yanı sıra filmin işaret dili kullanılan sahneleri uzmanlarımız tarafından desteklenmiştir.

 


KANAL D LEKE
Kanal D’de yayınlanan ve başrol oyuncularının işaret dili kullandığı LEKE isimli dizinin oyuncularına işaret dili eğitimi ve danışmanlık hizmeti verilmiştir. Filmin yapımcı şirketi TIMS’B dir, aynı yapımcı şirketin birçok projesinde de işaret dili çalışmaları yapılmaktadır.


NİLOYA
Her bölümünde yeni bir macera ile çocukların gelişimine katkı sunmakta olan “Niloya” isimli çizgi filmin işitme engelli çocuklar için işaret dili ile anlatımı uzmanımız tarafından sağlanmaktadır.

 


BAŞKA DİLDE AŞK
“Başka Dilde Aşk” sinema filmi ülkemizde işaret dilinin baş rolde kullanıldığı ilk sinema filmi olma özelliği taşırken, oyuncularımız Mert FIRAT, Saadet Işıl AKSOY ve Lale MANSUR’UN İşaret dili eğitimleri tarafımızca yapılmıştır. Filmin yapımcı şirketi KUTU FİLM’dir.

 


BENİM DÜNYAM
“Benim Dünyam” sinema filmi dünyaca ünlü “Black” filminin Türkçe uyarlaması olarak çekilmiş olup, başta Beren SAAT ve Uğur YÜCEL olmak üzere işaret dili kullanan tüm kadroya eğitim verildi. Tüm set süresince ekiple birlikte olarak ülkemizde işaret dilinin farkındalığı anlamında ciddi bir çalışmaya katkı sağlandı. Filmin yapımcı şirketi TMC’dir.


ÖLÜMLÜ DÜNYA
“Ölümlü Dünya” isimli TAFF PICTURES Yapımı komedi filminde sahneye espri katmak üzere oyuncuların işaret dili ile konuşmaları çalışması yapılmıştır.