SHOW TV

Hafta içi ve Hafta sonu saat 19.00 da SHOW Ana Haberde işaret dili çevirmenimiz ile hizmet veriyoruz.

KANAL D

Hafta içi ve Hafta sonu saat 19.00 da Kanal D Ana Haberde işaret dili çevirmenimiz ile hizmet veriyoruz.

UÇANKUŞ TV

Nisan Medya olarak, Uçankuş TV Sabah kuşağı “Hayatın İçinden” ve Öğlen kuşağı “Olay Yeri” programlarına işaret dili çeviri hizmeti sunulmaktadır.

NİRAN ÜNSAL

Nisan Medya olarak, bir sosyal çalışmaya daha destek verdik. Sezen Aksu’nun “Vay” isimli şarkısını seslendiren sanatçımız Niran Ünsal’a işaret dili öğrettik. Klip çekimlerinde yer alarak sözlerin işaret dili ile ifade edilmesine katkı sağladık.

PFW HAVACILIK

Şirketimiz, PFW Havacılık Şirketi işitme engelli personelinin hizmet içi eğitim programlarında işaret dili çeviri hizmeti vermektedir.

TÜRK TELEKOM 

Türk Telekom ile ülke çapında tüm müdürlüklerden temsilciler ile Temel Eğitim düzeyinde sınıf eğitimleri gerçekleştirildi. Aynı grupların 2. Seviye eğitim programları da hali hazırda başladı ve devam ediyor. TT Bayi personellerinin Temel Eğitim programları da içinde bulunduğumuz dönemde başlatıldı.

TTNET

TTNET tarafından hazırlanmış olan çeşitli hizmetlere ilişkin sözleşmelerin işaret dili ile çevirileri yapılarak, video ortamında sunulması sağlanmıştır.

ICF Airports

ICF Airports Antalya Havalimanı personelinin, işitme engelli yolcuların sorunlarının çözümü, yönlendirme çalışmaları ve seyahatlerinin kolaylaştırılması amacıyla ihtiyaç olan iletişimin işaret dili ile sağlanması için sınıf eğitimi gerçekleştirildi.

ÖSYM

ÖSYM tarafından hazırlanmış olan Kamu Personeli alımı, Üniversite Başvuruları v.b. Kılavuzların işaret diline çevrilerek, video ortamında web sayfalarında yayımlanması sağlanmıştır.

T.C SAĞLIK BAKANLIĞI

Nisan Medya olarak, T.C. Sağlık Bakanlığımızın “Yaşadığınız zorlukları biliyoruz, eşit bir yaşam için çalışıyoruz” temalı projesine işaret dili desteği verdik.

DeFacto

DeFacto Mağazalarında, işitme engeli vatandaşlarla iletişim kurarak işlem yapmak düşüncesiyle personelin eğitilmesine yönelik işaret dili eğitim programı ve çeşitli işlem örnekleri videoları hazırlanmıştır.

ASPOR

2017 Temmuz ayında ülkemizin ev sahipliğinde gerçekleşen Deaflympics İşitme Engelli Olimpiyatları yayın hakkını alan ASPOR kanalının çeviri hizmetlerini ekibimizle gerçekleştirdik.

Dokuz Eylül Üniversitesi

Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerinin katılım gerçekleştirdiği derslerde eğitmenimiz Temel Eğitim Programını uygulamıştır. Bu hizmet tarafımızca fatura edilmiştir ancak eğitmenlerimizce ülkemiz genelinde birçok üniversitede eğitim verilmektedir.

FOX TV

FOX TV de yayınlanmakta olan Çalar Saat Haber Programı ile başlayan çalışma sekiz sezondur ilgiyle devam etmektedir. İşitme Engelli bireylerin haber alma özgürlüğüne katkı sağlanmakta olan bu hizmet toplumun işitme engellilik ve işaret diline karşı farkındalığını artırma noktasında önemli bir misyon üslenmektedir.

NTV VE NTVSPOR

NTV VE NTVSPOR ekranlarında ilgiyle izlenen Rıdvan DİLMEN ve Murat KOSOVA’NIN birlikte sunduğu %100 Futbol programı işitme engelli spor severler için tarafımızca işaret diline çevrilmektedir.

Göz Hasta

Göz hastalıklarının ve tedavilerinin uzman doktorlar tarafından anlatıldığı öğretici bilgilendirme videolarının işaret diline çeviri çalışması yapılmıştır.

NTV

NTV de engellilere yönelik hazırlanmış olan “Yeter ki İste” isimli programın işaret dili çeviri hizmetleri yanı sıra haber programlarında da çalışmalar yapılmıştır.

Dünya Engelliler Vakfı

Ülkemiz önderliğinde kurulmuş olan Dünya Engelliler Vakfı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen uluslararası organizasyonlarda işaret dili çevirmenleri görevlendirilerek hizmet sağlanmıştır.

Altavia Dekatlon

Altavia Dekatlon ile işbirliği yaparak TEKNOSA televizyon reklamlarında işaret dili çeviri hizmeti verilmiştir.

Kadıköy Belediye

Kadıköy Belediye Başkanlığının personeline işaret dili eğitimi hizmeti verilmiştir. Belediyenin engelli vatandaşlara hizmetleri noktasında ileişim engelini kaldırmak üzere bir çalışma olmuştur.

AKP

Adalet ve Kalkınma Partisinin ülke genelinde hizmet vermekte olan teşkilatlarında çalışmakta olan görevlilere işaret dili eğitim hizmeti verilmiştir.

TURKLAND Bank

TURKLAND Bank ile son yayımlanan bankacılık hizmetlerinin engellilere uyarlanması genelgesi üzerine işaret dili eğitimi yapılarak personele katkı sağlanmıştır

TÜRSAB

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ile seyahat acenteleri personeline ülke genelinde işaret dili eğitimleri yapıyoruz.

MUCİZE DOKTOR

FOX TV ekranlarında yayınlanan “Mucize Doktor” isimli diziye danışmanlık yapılması yanı sıra filmin işaret dili kullanılan sahneleri uzmanlarımız tarafından desteklenmiştir.

NİLOYA

Her bölümünde yeni bir macera ile çocukların gelişimine katkı sunmakta olan “Niloya” isimli çizgi filmin işitme engelli çocuklar için işaret dili ile anlatımı uzmanımız tarafından sağlanmaktadır.

BAŞKA DİLDE AŞK

“Başka Dilde Aşk” sinema filmi ülkemizde işaret dilinin baş rolde kullanıldığı ilk sinema filmi olma özelliği taşırken, oyuncularımız Mert FIRAT, Saadet Işıl AKSOY ve Lale MANSUR’UN İşaret dili eğitimleri tarafımızca yapılmıştır. Filmin yapımcı şirketi KUTU FİLM’dir.

BENİM DÜNYAM

“Benim Dünyam” sinema filmi dünyaca ünlü “Black” filminin Türkçe uyarlaması olarak çekilmiş olup, başta Beren SAAT ve Uğur YÜCEL olmak üzere işaret dili kullanan tüm kadroya eğitim verildi. Tüm set süresince ekiple birlikte olarak ülkemizde işaret dilinin farkındalığı anlamında ciddi bir çalışmaya katkı sağlandı. Filmin yapımcı şirketi TMC’dir.

KANAL D LEKE 

Kanal D’de yayınlanan ve başrol oyuncularının işaret dili kullandığı LEKE isimli dizinin oyuncularına işaret dili eğitimi ve danışmanlık hizmeti verilmiştir. Filmin yapımcı şirketi TIMS’B dir, aynı yapımcı şirketin birçok projesinde de işaret dili çalışmaları yapılmaktadır.

Ölümlü Dünya

“Ölümlü Dünya” isimli TAFF PICTURES Yapımı komedi filminde sahneye espri katmak üzere oyuncuların işaret dili ile konuşmaları çalışması yapılmıştır.